Titulní obrázek

V rukou cestovní skupiny Fischer je internetový portál eTravel.cz

Cestovní skupina Fischer se pomalu ale jistě rozšiřuje. Patří do impéria KKCG miliardáře Karla Komárka. V současné době navíc koupila internetového prodejce zájezdů eTravel.cz.

Komárkova cestovní skupina Fischer rozšířila svou pozici na českém trhu. Koupí jednoho z největších internetových prodejců zájezdů eTravel.cz se snaží reagovat na změněné chování zákazníků, kteří své dovolené stále více řeší po internetu.

Společnost eTravel je velikostí předpokládaného letošního prodeje ve výši zhruba 200 milionů korun trojkou až čtyřkou mezi tuzemskými internetovými cestovními agenturami. Její převzetí má skupině Fischer pomoci více proniknout do prodeje internetových zájezdů, který na rozdíl od prodejů v kamenných pobočkách roste.

„Posílení naší cestovní skupiny o takto významného prodejce je důležitým krokem pro náš další rozvoj,“ řekl Vyhnal. Podle něj portál eTravel.cz bude nadále prodávat zájezdy několik desítek českých i zahraničních cestovních kanceláří. Cenu transakce nezveřejnil. Nový přírůstek skupiny Fischer má být zdrojem nových příjmů, které bude inkasovat prostřednictvím prodejní provize. Kamenným cestovním kancelářím totiž v posledních letech obecně tržby z prodeje na pobočkách klesají. Lidé kvůli krizi šetří a čím dál víc si vyhledávají dovolené na internetových portálech.