Titulní obrázek

Pár typů na podzimní dovolené

Je konec srpna, konec prázdnin i teplých nocí. Pokud jste však stále nebyli na dovolené a nevíte jakou lokalitu zvolit, máme pro vás několik typů. 

Jestli toužíte po vyhřátých plážích i v září a říjnu, vydejte se na řecký poloostrov Chalkidiki, který zůstává až do konce října velmi teplý.  Jste-li zastánci pěší turistiky, můžete se vypravit mezi rozeklané vápencové štíty pohoří Picos de Europa na severu Španělska.

Podzim je často charakterizován jako smutné období, ovšem záleží pouze na nás, zda s tím budete souhlasit, nebo si na každém čase najdete něco pěkného. Část lidí v těchto měsících volí městskou turistiku, například Aranjuez nedaleko Madridu. Právě zde je palác a bývalé venkovské sídlo, kde jsou nekrásnější zahrady právě na podzim. Pro druhou část turistů jsou charakteristické výšlapy hor, protože už není tak teplé počasí. Švýcarsko nabízí jezero Saoseo v údolí Val di Campo (kanton Graubünden), které obklopují nedotčené lesy a idylický klid. A navíc, kdo nepatří mezi zdatné turisty, může využít panoramatický vlak Bernina Express, ktery vás doveze přímo na začátek výstupu.

Jedno z nejhezčích měst v Apulii je Ostuni v Itálii. Říká se mu bílé město podle barvy domů použité v historickém centru. Město nabízí úžasné jídlo a hezká místa všude okolo. Určitě si zajděte do některé z mnoha "masserias" – farem, které většinou produkují víno a olej. Některé z nich jsou přeměněné na luxusní hotely. Víno si dejte v Apulii raději červené, je skvělé.

Letovisko Pafos je další dobrá volba. Město je totiž malebné, jako jediné na ostrově si uchovalo svou původní identitu a nebylo pohlceno rychlou turistickou výstavbou. Dominuje mu přístav, stará benátská pevnost, pobřežní promenáda a tržiště. Za návštěvu rozhodně kromě už zmiňovaného přístavu stojí též Hrobky králů, mozaiky nebo katakomby sv. Solomony.

Samozřejmě typů je daleko více, ale co zkusit nechat volně plynout Vaši bohatou fantazii?