Titulní obrázek

Španělsko nabízí nezapomenutelné turistické zážitky

Pokud plánujete dovolenou ve Španělsku, je tu pár rad. Pakliže svou dovolenou trávíte rádi na prosluněných plážích, moc rad pro vás nemáme. Patříte-li však mezi dobrodruhy, kteří svou dovolenou nechtějí mít naplánovanou cestovní kanceláří, čtěte dále.

Dobrodružnou dovolenou můžete začít v Malaze na Costa del Sol, kde přistanete letadlem. Dál se však už můžete vydat jen svou vlastní cestou. Je dobré si půjčit auto už na letišti. Ceny jsou nyní nižší než v minulosti – cena za týdenní vypůjčení vozu vyjde zhruba na 80 eur. Je možné si auto dopředu zajistit přes internetové stránky, kterou jsou i v anglickém jazyce. 

Z Malagy se můžete vydat podél pobřeží Středozemního moře směrem na Granadu. Při této cestě s úchvatným výhledem na moře můžete dělat libovolné zastávky na koupání. Poté, co opustíte pobřeží, vydejte se severně právě do města Granada. Na cestě uvidíte známé kopce pohoří Sierra Nevada, kam také můžete zavítat a v jednom dni tak navštívit jak pobřeží, tak vysokohorské středisko. Dokonce si tu lze domluvit přehlídku noční Granady.

Z Granady se vydejte na východ po neplacené dálnici směrem k městu Mursia. Zhruba po šedesáti kilometrech si můžete udělat zastávku v městečku Guadix, které je proslavené jeskynními domečky. Ty stojí za prohlédnutí. Potom pokračujte dále na východ, ale zhruba po padesáti kilometrech se stočte na sever a zamiřte do národního parku Sierras de Cazorla Y Seguras. Tím se dostanete do třetí španělské provincie Jaen. 

Národní park nabízí nejen úžasnou přírodu, ale také unikátní vápencové pohoří, ve kterém se díky mikroklimatu daří olivovým stromům. Lákavé je také to, že v této na první pohled vyprahlé zemi narazíte na oblast vodních nádrží obklopených borovicovými lesy, ve kterých je průzračná, azurová voda a fantastické koupání. Navíc je tu možnost ubytování nejen v kempu, ale pro větší dobrodruhy i ve zmiňovaných jeskynních domech, které jsou však na rozdíl od těch v Guadixu zařízené.