Titulní obrázek

Jaké pojištění vyjde nejlépe pro čtyřčlennou rodinu?

Vyrážíte v létě na dovolenou a nevíte, jaké pojištění vyjde nejlevněji? Pokud vyrážíte jako čtyřčlenná rodina, máme pro vás výběr z několika pojišťoven. Čtyřčlenná rodina, která vyráží například za turistikou nebo k moři, si může vybrat z několika výhodných pojišťoven. Nejlevněji pojištění vychází u ČSOB Pojišťovny.

Pojistné u ČSOB Pojišťovny na sedm dní činí 252 korun s léčebnými výlohami do 2,5 milionu korun. Naopak nejdražší varianta je za 687 korun, ta má léčebné výlohy do 4 milionů korun a pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadla. U této pojišťovny máte možnost si sjednat cestovní pojištění přes internet s desetiprocentní slevou. Pojistná smlouva tak vznikne zaplacením pojistného. Nejdražší pojistné je u Evropské cestovní pojišťovny za 870 korun. Výhodné ceny jsou u pojišťoven Axa, Wüstenrot.

Rozdíl mezi pobytem u moře, nebo dovolenou v horách pro pojištění není důvod k jiným sazbám. Pokud však víte, že se budete pohybovat v terénu nad 2000 metrů, musíte se připojistit. Komplexní cestovní pojištění se vyplatí, budete-li cestovat s dětmi. Například u České podnikatelské pojišťovny, ta pojišťuje léčebné výlohy, odpovědnost za škodu, úraz i zavazadla.

Plánujete-li na dovolené běžné rekreační sporty a plážové aktivity, připojistění není potřeba. Ovšem na rizikovější sporty, jako například surfing, windsurfing, vodní lyžování, vodní motorové sporty, je potřeba se připojistit.

U pojišťovny AGA international SA je možné si vybrat nabídku All Risk storno. Umožňuje uplatnění nároku na proplacení stornopoplatků, a to v případě jakékoliv události, která brání v začátku dovolené. Důvod je potřeba doložit písemným dokladem. Proplacení je ve výši 80-90 procent ze stornopoplatků. Tato situace je například, když nastupujete do nového zaměstnání, předvoláním k soudu, kvůli psychickým potížím apod.

Česká podnikatelská pojišťovna nabízí i pojištění nákladů na veterinární léčbu psů, koček a fretek v zahraničí, ty si totiž klient může sjednat jako doplněk pojištění. Pojistné za den činí 19 korun.

Pokud si budete chtít uzavřít cestovní pojištění přes internet, nabídne se vám hned výhodnější pojištění s desetiprocentní slevou. Pojištění přes SMS a telefonicky přes call centrum je již u nějakých pojištoven také možné. Česká pojišťovna dokonce nabízí pojištění přes facebookový profil s 20procentní slevou.

Nezapomeňte si pojištění sjednat, když jste v České republice. Zdržíte-li se v zahraničí, nemusíte se obávat, stačí pojištění jen prodloužit.