Titulní obrázek

Češi začínají vyrážet na dovolené na vlastní pěst

Počet Čechů, kteří vyráží k moři na vlastní pěst stále roste. Ve srovnání se zájezdem, koupě letenek i ubytování přes internet vyjde až s padesátiprocentní úsporou.

Čím dál více Čechů si vybírá dovolenou prostřednictvím nabídek přímých linkových letů z Česka i okolních letišť. Lidé postupně zjišťují, že oproti klasickému zájezdu mohou strávit svou vysněnou dovolenou o poznání levněji. Největší nabídce přímým letů k evropským mořím letos vévodí společnost Travel Service, tyto lety prodává pod značkou SmartWings. Pro individuální cestující nabízí zhruba o pátnáct procent větší kapacitu. Zbytek těchto letů obsadí klienti cestovních kanceláří.

Individuální dovolenou využívají nejvíce mladí lidé, nemají totiž problém s jazykovou bariérou. V tuto chvíli je nejlevnější let z Prahy do Benátek. Zpáteční letenku lze pořídit už od 1 200 korun.

Ovšem většina lidí upřednostní kvalitní servis, jistotu a pohodlně strávenou dovolenou. Jsou to hlavně rodiny s dětmi. Klienty cestovních kanceláří nemusí děsit případné situace, které potkají individuálního turistu, například se nemusí sami postarat o cestu z letiště, mají služby delegáta a nemusí počítat s častými zpožděními v letových řádech.