Titulní obrázek

Praha bude lákat Londýňany prchající před olympiádou

Pražský magistrát se rozhodl zviditelnit Prahu v souvislosti s blížící se olympiádou v Londýně. Nechystá konkurenční sportovní podnik, ale naopak nabízí tamním obyvatelům útěk před olympijským shonem formou dovolené v české metropoli.

"Kampaň má přilákat do Prahy v době konání olympijských her v Londýně maximální počet turistů, kteří nesdílejí nadšení z olympijského dění," vysvětlila Kateřina Burešová z pražského magistrátu.

Praha navíc chystá stánky, soutěže o pobyt v české metropoli i rozsáhlou informační kampaň zaměřenou na širokou veřejnost. "Součástí kampaně bude i spuštění samostatných webových stránek koncem dubna. Reklamní akce budou podpořeny spoluprací Českého centra v Londýně," doplnila.

Podle Hospodářských novin se chce olympiádě vyhnout téměř třetina Britů, kteří proto na přelom července a srpna plánují zahraniční dovolenou.

"Chceme Londýňanům ukázat, že si umíme udělat legraci jak z jejich olympijských her, tak i sami ze sebe. Chceme je upozornit, že mohou přijet a velkou část toho humbuku kolem her přestát v Praze, kde je obrovské sportovní a kulturní vyžití," řekl pražský primátor Bohuslav Svoboda.