Titulní obrázek

V červenci nás čeká prodloužený víkend, lidé využívají last minute zájezdy!

Nejvíce dovolených letos bude na počátku července. Jsou tu dva státní sváky, na které navazuje víkend. Zvýšený zájem o zájezdy v tomto termínu již zaznamenaly i cestovní kanceláře.

Letošní prázdniny nás hned na začátku velmi potěší. Červencové státní svátky totiž vychází oba na pracovní dny, hned na ně navazuje dokonce víkend. Cestovní kanceláře zaznamenávají až 40procentní nárust poptávky o dovolenou, pokud je v období nějaký státní svátek.

Nábídky jsou různé, ovšem momentálně vedou last minute nabídky. Češi nakupují na poslední chvíli, aniž by jim vadily přebraná místa oblíbených destinací. Pokud si budeme chtít objednat last minute zájezd, musíme ho zakoupit tři týdny před odletem. Lidé však do poslední chvíle doufají ve snížení ceny své případné dovolené. Vyčkávají hlavně kvůli ještě většímu zlevnění zájezdu, finanční situaci a také z důvodů pracovních - nevědí kdy si budou moci vzít dovolenou.

Mezi last minute zájezdy v letošním roce vítězí Turecko. Osmidenní letecký zájezd můžeme zakoupit již od 5980 korun. Lidé nejvíce žádají čtyřhvězdičkové až pětihvězdičkové hotely, buď s polopenzí, nebo i s all inslusive stravou. Koupit tyto zájezdy je možné od začátku května. V České republice se tímto způsobem prodá až 40 % dovolených pro 900 tisíc zájezdů.

A jaké destinace letos vévodí? Na prvním místě je opět jako loni Chorvatsko. Dále je větší zájem o Turecko, Bulharsko a Itálii. Na nejoblíbenějších pozicí je i Egypt, a to i přes tamější nepokoje. Překvapení je ale Řecko, které zatím nezaznamenává větší nárust zájemců o tuto destinaci.