Titulní obrázek

Tuzemský portál Jizdomat má další novinku

Tuzemský portál Jizdomat má další novinku. Jejich provozovatel totiž spustil novou službu Jizdobus. Ta má zájemcům zprostředkovat levnější jizdu autobusy, které nejsou zcela vytíženy. Novinka je výhodná jak pro klienty, tak i pro společnost a její finanční náklady na cestu.

Autobusy, které jsou poslány, aby vyzvedly skupinu lidí v České republice nebo v zahraničí, si totiž mohou přibrat spolujezdce. Spolujezdci neplatí plnou cenu, tudíž je spokojen zákazník i společnost. Zakladatel Jízdomatu Jan Mittner si klade za cíl celého projektu, aby přestaly jezdit nevytížené autobusy na dálnicích. Tímto způsobem by chtěl snížit emise oxidu uhličitého a ekologické využití pohonných hmot.

Portál je zaměřený hlavně na zprostředkování spolujízdy. V provozu je již od podzimu 2010. Získal si více než 25 000 registrovaných uživatelů, ti spolujízdu využívají pravidelně. Na server se měsíčně podívá 60 000 uživatelů.

K projektu slouží autobusy, které mají trasy na území České republiky, ale i trasy v zahraničí. Ty jsou totiž ideální v období letních dovolených. Musíme si však uvědomit, že nejde o nabídku pravidelných linek.

Jízdobus bude ve spolupráci s webem Školní stonožka - funguje na stejném principu. Organizace se zaměřuje na vytížení autobusů, které vezou děti ze škol a školek na pobyty v přírodě. Na systém se můžeme podívat na stránkách www.jizdomat.cz. Do systému se již zapojili například dopravci Probo Bus, Artemis Autotransport, Czech Airlines Handling nebo ČSAD MHD Kladno na různých trasách.