Titulní obrázek

Autoservisy v Rakousku v porovnání s Českou republikou nabízí lepší služby

Známá situace, konečně vyjedete na vysněnou dovolenou a Vaše spolehlivé autíčko vypoví hned za hranicemi službu. Pokud se tak stane v Rakousku, máme pro Vás pár typů.

Hodinová sazba za opravu auta v Česku je přibližně 400 až 1.000 korun na hodinu, v Rakousku je to 500 až 1.300 korun. Lepší je opravit vůz ještě před cestou a na nic nečekat. V Rakousku je cena práce více ceněna, takže je to tam dražší. Navíc i náhradní díly jsou dražší. 

Majitelé autoservisů v Rakousku vědí, že Češi se bojí využívat služeb rakouských autoservisů, následně mají strach z jejich cen. Podle nich je to ale také velmi zbytečné. Ceny jsou tu srovnatelné jako v České republice, jde jen o to nebát se zeptat. Dělají se tu předběžné odhady, takže si majitel může jednoduše srovnat cenu u nás a v Rakousku. Navíc v České republice používají automechanici velmi často neoriginální náhradní díly. V Rakousku Vás sice oprava vozu vyjde dráž, ovšem kvalita se cení před kvantitou.

Autoservisů na české i rakouské straně je dostatek, ale nemusí mít na akutní opravu zrovna čas a prostor. Předejděte proto komplikacím a dejte své auto před cestou zkontrolovat odborníkům.