Titulní obrázek

Okouzlující Čína skýtá řadu krásných míst

Dovolená v Číně skýtá velkou řadu míst, které stojí za návštěvu. Pokud si jich budete chtít projít co nejvíce, volno si určitě prodlužte. Stojí to za to. 

Většina turistů míří do Si´anu. Historické centrum města je obehnáno 14 kilometrů dlouhými hradbami ve tvaru obdélníku. Hradby si můžete jen tak projít, ale větším zážitkem pro vás bude, když si půjčíte kolo. Projížďka je časově limitována, máte na ni 100 minut. Ovšem čas Vás bude jistě tlačit, jelikož jsou tu nádherné výhledy. Projížďka před západem slunce je nejkrásnější.

Pokud si chcete vychutnat krasové útvary, vydejte se na plavbu výletní lodí z Kuej-linu do Jang-šuo, která trvá zhruba čtyři hodiny. Kolem břehů řeky Li se táhne pásmo strmých krasových útvarů – jedna z vůbec nejhezčích oblastí celé Číny. Vápencové „homole“ nepřesahují výšku 200 metrů. Takřka každý vrcholek má své originální jméno.

Za navštívení stojí i Kantonská věž, která se ještě nedávno se svými 600 metry pyšnila titulem druhé nejvyšší stavby světa. Stále ji ale zůstává titul stavby s nejvyšší otevřenou vyhlídkou na světě. Ta je ve výšce 488 metrů. I pohled z kryté vyhlídky 433,2 metrů nad zemí má ale něco do sebe – můžete se projít po prosklené podlaze!

Nejkouzelnější místo v Šanghaji je ale promenáda Bund, kde každý večer proudí davy lidí. Nábřeží řeky Chuang-pchu bylo srdcem koloniální Šanghaje a dodnes tak Bund lemuje řada staveb z tohoto období. Celnice nebo budova bývalého Palace Hotelu patří mezi další skvosty. Z promenády koloniálního Bundu máte skvělý výhled na jeho dokonalý protějšek – ultramoderní čtvrť Pudong, kde naleznete slavnou Perlovou věž a většinu známých šanghajských mrakodrapů, jako jsou Ťin Mao Tower nebo Shanghai World Financial Centre.

Dalším tajemným místem je hora Chua-šan. Je považována za nejposvátnější z pěti posvátných hor Číny. Modlit se tu můžete na dřevěné lávce bez zábradlí, která se vine kolem jednoho z pěti vrcholků hory. Jištění je tu nutné, jinak si ale s bezpečností nahoře moc hlavu nelámou – na lávce o něco málo širší než vaše chodidla se neustále musíte vyhýbat protijdoucím odvážlivcům.