Titulní obrázek

Zkrachovala další cestovní kancelář

Minulý týden zkrachovala cestovní kancelář Bolero Tours. Dnes se k ní přidává další. Jedná se o CK Alivii, která na trhu působila patnáct let. CK musí odškodnit 400 klientů, v zahraničí naštěstí nikdo nebyl. Společnost měla uzavřenou smlouvu s pojišťovnou Union. Své peníze tedy dostanou zpět.

Firma vstoupila ve čtvrtek do likvidace. CK Alivia by nemusela být schopna v průběhu letní sezóny dostát všem svým smluvním závazkům ať už ke svým klientům, tak i dalším obchodním partnerům z řad ubytovatelů či přepravců.

Firma dospěla k rozhodnutí po provedení předběžných ekonomických a účetních analýz. CK Alivia momentálně naštěstí nemá žádné klienty na dovolené v zahraničí ani v České republice.

Kancelář měla řádně uzavřenou smlouvu s Union pojisťovnou, na níž se mohou poškození obracet se žádostí o náhradu zaplacených záloh.

Letos jde již o druhou zkrachovalou cestovní kanceláří. Ve čtvrtek 25. dubna oznámila ukončení činnosti Bolero Tours, které se nepodařilo uzavřít nové pojištění proti úpadku. Za tak krátkou dobu končí působnost cestovní kanceláře, které byly na trhu více jak deset let.