Titulní obrázek

Nezapomenutelná dovolená s CK Pangeo Tours

Cestovní kancelář Pangeo Tours se zaměřuje hlavně na exotické oblasti, především Afriku. Její výhodou jsou hotelbusy. Ředilem je Jaroslav Michal, který ve společnosti začínal z pozice řidiče. A co nám prozradil?

Hotelbusy bych charakterizoval jako velké karavany. Každý má k dispozici svoji "kóji" po celou dobu zájezdu, odpadá tak každodenní vybalování v hotelu. Je tam třikrát denně jídlo, takže cestovatelé se nemusejí starat o nic jiného než o program. S námi danou zemi poznají skutečně zblízka. Zastavujeme se ve vesnicích, spíme na místech, kde se o tom lidem ani nesnilo. Já vždycky říkám, že jestli chcete navštívit celý svět, vezměte si jinou cestovku. Jestli ten svět chcete poznat do morku kostí, pojeďte s námi.

Před první cestou do Afriky jsem si nechal rozpíchat zadek všelijakými očkováními, mámě jsem doma napsal čísla kont, loučil jsem se, jako bych se neměl vrátit. Pak jsem tam přijel a byl jsem u vytržení. Afrika jsou bývalé kolonie, v Namibii je německý ordnung, všechno funguje. Jsou samozřejmě místa, kam bych nejel. Ale co bychom tam taky dělali. Člověk se skutečně nemusí vůbec bát. I co se týče jídla, vaříme si sami, vodu máme balenou.

Některé dovolené jsou vyprodané už na rok 2014. Na letošní jsme byly prodány zájezdy za 27 milionů. "My nemáme levné zájezdy, plníme životní sny", dodává. Někdo se chce podívat na Machu Picchu, vidět Viktoriiny vodopády. Tyhle sny si lidi nenechají vzít, zážitky vám totiž nikdo nevezme. A navíc vás to povznese. A zjistíte, že život je skutečně o něčem jiném.

Výhodou cestovní kanceláře jsou osobní zkušenosti ředitele a téměř všichni ve firmě jsou spolumajitelé. Každého ta práce tady baví.

Obecně s námi jezdí velké procento seniorů, kteří si v hlavě srovnali, o čem život je. Zájezdy máme koncipované jak pro "chodce", tak pro normální. Třeba máme výstup na stolovou horu, kde se jde pralesem, pije se z vodopádů. Zatímco jedna skupina jde na čtyřdenní sedmdesátikilometrový trek, druhá si užívá program po národním parku, který zvládne každý.