Titulní obrázek

Cestovní veletrh Holiday World je tu!

Na holešovickém Výstavišti v Praze ve čtvrtek zahájí 22. ročníku největšího veletrhu cestovního ruchu - Holiday World. Stánky si veřejnost můžem projít o víkendu. Čtvrtek a pátek je totiž vyhrazen pro odborníky.

Na Holiday World se představí více než 890 vystavovatelů z téměř 50 zemí.

Zároveň tu také bude 7. ročník gastronomického veletrhu TOP GASTRO & HOTEL a 18. ročník veletrhu GOLF SHOW. Ani letos nebude chybět filmový festival WORLDFILM. Velkou výhodou je, že jedna vstupenka platí na cestovatelský festival a všechny tři další veletrhy.

Z českých regionů jsou největšími vystavovateli kraje Ústecký, Středočeský a Liberecký. Novinkou mezi regionálními vystavovateli bude společná expozice Jihočeské centrály cestovního ruchu a jejího přeshraničního rakouského partnera pod názvem Zemská výstava jižní Čechy - Horní Rakousko.

Liberecký kraj, kromě expozice ke 40. výročí zprovoznění vysílače na Ještědu představí ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Liberci hrady, zámky, hradní zříceniny a šlechtu.

Pravé křídlo Průmyslového paláce bude tradičně patřit prezentaci zahraničních centrál cestovního ruchu. Mezi nováčky veletrhu se letos zařadí Venezuela a Gruzie, lidé budou moci navštívit stánky Dominikánské republiky, Kuby, Etiopie, Namibie a třeba Thajska. Po několika letech se na výstavě představí Tchaj-wan. Nebudou chybět ani prezentace tradičních letních dovolených - Chorvatsko, Tunisko, Egypt nebo Maroko.

Pro malé návštěvníky organizátoři připravili interaktivní expozici 'Cesta do pravěku', kde mohou zažít prostřednictvím interaktivního triku cestu do dávných časů v atmosféře oblíbených filmů Karla Zemana.

Na veletrhu Worldfilm bude mít letos premiéru film Příběh Felixe Baumgartnera, tedy muže, který nedávno překročil rychlost zvuku při volném pádu. Cestovatel Jiří Kolbaba se podělí o své zážitky ze svých tří cest do Antarktidy, Lukáš Synek pak povypráví o cestě po severním Iráku.

Na veletrhu golfového vybavení a turistiky GOLF SHOW 2013 budou mít návštěvníci možnost vyzkoušet si své odpaly na velkém driving range.