Titulní obrázek

Cestovní kanceláře budou nabízet zájezdy Last minute v omezené nabídce

Pokud spoléháte, že svou letní dovolenou zakoupíte jako last minute, měli byste počítat s omezenou nabídkou. Zřejmě za to může zvýšený zájem o first minute. Prodej začne začátkem června.

Prodej last minute na léto začne zhruba v červnu a předpokládá se, že jich bude v porovnání s minulými roky méně. Už kvůli tomu, že se prodalo více zájezdů na first minute.

Na tom, že budou letos lidé vybírat z chudší nabídky zájezdů na poslední chvíli, které bývají až o desítky procent levnější, se shodli i další velcí hráči na trhu - Čedok a CK Fischer. Nejvíce se zúží nabídka Řecka.

Dá se předpokládat chudší nabídka last minute, ale opravdu jen mírně, zhruba deset procent. Pokles je zatím úměrný vyššímu zájmu o dovolené "na první chvíli", tedy first minute. Cestovní kanceláře, které prodávají Řecko, Kypr nebo Bulharsko, hlásí zájem o first minute ještě vyšší, třeba až třicet procent.

Podle CK Fischer bude omezená i nabídka last minute zájezdů do Egypta, Španělska a Turecka, kde se také v rámci předprodejů prodalo více dovolených. Například o Egypt je o 25 procent vyšší zájem než loni. Čedoku naopak zájem o Egypt klesl.

Ceny zájezdů se oproti loňsku výrazně nemění. Dovolené na poslední chvíli už začínají některé cestovky nabízet, jiné je však budou inzerovat až v červnu.