Titulní obrázek

Na cesty dobrou pojistku, nejlépe s odpovědností

Pojištění stojí pár desítek korun, ale může ušetřit desítky i stovky tisíc. A ani se nemusíte zranit vy sami. Přečtěte si, jak si pojistit sportování v zahraničí.

Léčebné výlohy i odpovědnost. To je základní dvojice cestovního pojištění, na které byste neměli zapomenout. Dobrým doplňkem je pojištění úrazu a zavazadel. Doporučený limit pojistného plnění u léčebných výloh je minimálně dva miliony korun. Z tohoto pojištění jsou hrazeny náklady na hospitalizaci, neodkladnou operaci, předepsané léky, zdravotnický materiál a náklady spojené s převozem nemocného do Česka. Jestli spoléháte na cestovní pojištění k platební kartě, bývají v tomto případě nastaveny limity nižší, zkontrolujte si je.

Jestli víte, že se budete pohybovat jen na vyznačených a upravených sjezdovkách, vystačíte se základním pojištěním. Jeho cena se pohybuje od 20 do 40 korun na den pro dospělého. Děti a celé rodiny mají slevu. Kolik zaplatíte, záleží na výši limitů a také na tom, jaké aktivity ta která pojišťovna do "základu" počítá.

U některých z nich si musíte aktivnější sportování připojistit. To znamená, že je nutné zvolit vyšší variantu pojistky, obvykle se jmenuje rizikové sporty, komplet, adrenalin, aktivní, nebezpečné sporty a podobně. A samozřejmě také si připlatit. Kolik, to zase záleží na sazbách pojišťovny, minimálně je to dvojnásobek základní sazby, dostat se však můžete i na pětinásobek původní ceny.